Close

Zamek Waldeck

Zwiedzony: 16 marca 2003

2° C Broken Clouds
Zamek Waldeck

marzec 2003

Położenie:

Zamek Waldeck, w pobliżu miejscowości Hof Waldeck, w Niemczech w landzie Badenia Wirtembergia.

Zamek Waldeck

16 marca 2003

Opis:

Zamek skalny powstał w XII wieku i po raz pierwszy wspomniany był w 1140 roku. Mieszkańcy zamku zostali później raubritterami i z tego powodu w XIII wieku zamek został zniszczony, jednak wkrótce potem został ponownie odbudowany. W 1553 roku umiera Tristan, ostatni z rodu von Waldeck i od 1600 roku zamek ulega powolnemu upadkowi.

Z dawnego obszernego późnoromańskiego założenia zamkowego, z czworokątnym średniowiecznym murem obwodowym, pozostały zachowane resztki murów i resztki donżonu. Z przedzamcza pozostały tylko małe resztki murów.

Galeria:

Inne zabytki w regionie , :

Pałac Wasserburg

Pałac Wasserburg

Pałac Wasserburg w Glatt jest jednym z nielicznych nawodnych pałaców w Niemczech, który nadal jest użytkowany. Jest też jednym z (...)

Czytaj
Zamek Reichenstein

Zamek Reichenstein

Na rycinie z XVII w. widoczny jest jeszcze zamek w ruinie. W chwili obecnej widoczne są tylko resztki murów. Założenie (...)

Czytaj
Zamek Albeck

Zamek Albeck

Zamek Albeck w miejscowości Sulz w landzie Badenia Wirtembergia. Zachowały się resztki murów obronnych i pałac z licznymi otworami okiennymi (...)

Czytaj
Zamek Schenkenburg w Epfendorf

Zamek Schenkenburg w Epfendorf

1312 - Pierwsza wzmianka o darczyńcach z Schenkenberg w Kronikach Zimmer 1331-1420 - Wzmianka o darczyńcach z Schenkenberg, którzy przypuszczalnie (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email