Close

Kościół katedralny w Herrenberg

Zwiedzony: 15 marca 2003

Herrenberg, DE
23°C
Scattered clouds
Kościół katedralny w Herrenberg

marzec 2003

Położenie:

Kościół katedralny w Herrenberg – 

na wschód od starówki, góruje ponad miastem Herrenberg, w powiecie Böblingen, w landzie Badenia–Wirtembergia, w Niemczech.

Kościół katedralny w Herrenberg

15 marca 2003

Opis:

Kościół katedralny jest symbolem miasta Herrenberg m.in. z racji swego położenia na zboczu góry ponad miastem. Z powodu swego położenia nazywany jest również przez miejscowych „Kwoką” gdyż tak jak kwoka roztacza opiekę nad swymi pisklętami. Powstał w dwóch fazach (1276–1293 i 1471–1493). Jest to pierwszy w stylu późnogotyckim kościół halowy jaki powstał w Wirtembergii.

Charakterystyczna jest ciężka wczesnogotycka wieżą z barokową kopułą w kształcie cebuli. Jest to wynikiem jej renowacji. Pierwotnie kościół posiadał gotycką podwójną wieżę. Obecnie w wieży mieści się Muzeum Dzwonów.

Z XVI w. pochodzą wykuta z kamienia ambona, bogato zdobione stelle (wykonane przez Heinricha Schickhardta) i Ołtarz z Herrenbergu będący tylko fragmentem nastawy ołtarzowej (wykonany przez Jerga Ratgeba). Obecnie znajduje się w Stuttgarcie, w kościele w Herrenbergu znajduje się niestety tylko jego kopia.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
87 / 100 Punktacja SEO