Zamek Wildenstein

Zwiedzony: 24 marca 2002

Rate limit exceeded, please try again in few seconds.
Zamek Wildenstein
marzec 2002

Położenie:

Zamek Wildenstein – 

na stromej skale (810 m n.p.m.), 200 metrów powyżej przełomu Dunaju, na północny zachód od miejscowości Leibertingen, 

w powiecie 

Sigmaringen, 

w landzie Badenia–Wirtembergia, 

w Niemczech.

Opis:

Zachowany wygląd tego zamku cyplowego odpowiada, szczególnie w partiach zewnętrznych, prawie niezmienionemu stanowi z 1554 roku, po zakończeniu rozpoczętej w 1514 roku rozbudowy zamku przez Gottfrieda Wernera von Zimmern we wczesno–nowożytną twierdzę.

Zarówno zamek główny jak i przedzamcze zbudowane są na sztucznie stworzonych urwiskach i dostępne są tylko poprzez mosty. Wykopana na całej szerokości fosa o długości 20 m i pierwotnej głębokości 20 m, wprawiała w przeszłości odwiedzających zamek w osłupienie. Szczególnie dobrze jest to pokazane na słynnym miedziorycie Matthäusa Meriana.

Wnętrze zamku pochodzące z lat 1538–1540, zawiera obszerne, renesansowe malowidła ścienne, z motywami kwiatów i ptaków. Namalowany jest także cały cykl obrazów ukazujących Sagę o Sigenocie, ukazujące walkę Dytryka z Bernu z olbrzymem Sigenotem.

Zamek Wildenstein należy do najlepiej zachowanych i najbardziej znanych zamków Niemieckich.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Zamek Steinsberg

Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1109 roku. W XIII stuleciu właścicielami zamku byli przede wszystkim hrabiowie von Oettingen. Po nich przeszedł w posiadanie palatynów reńskich i aż do XV wieku był siedzibą palatyńskiego urzędu administracyjnego w południowym Kraichgau. W 1517 roku zamek stał się własnością panów von Venningen. Wkrótce potem w 1525 roku zamek został spalony w czasie wojny chłopskiej. W zamian za to zbuntowani chłopi musieli zapłacić 5000 guldenów rekompensaty. Po błyskawicznym zdobyciu zamku w 1777 roku został on opuszczony.

Zamek Hirschburg

Zamek założony był prawdopodobnie w XI stuleciu i był siedzibą rodową rodziny szlacheckiej Hirschberger (wcześniej Hirzberger). Po wymarciu ostatniego jej członka Ebenharda von Hirzberg w pierwszej ćwierci XIII w. zamek został przejęty przez nowych rycerzy lenników, którzy również zaczęli się nazywać "von Hirschberg".

Zamek Schauenburg

Zamek został wybudowany w XI wieku przez księcia Bertholda II von Zähringen i po raz pierwszy wymieniany jest w dokumentach z 1120 roku. Następnymi posiadaczami byli hrabiowie von Calw (około 1090 r.), panowie von Eberstein (około 1200 r.) i rycerze von Schauenburg. Po wielokrotnych zniszczeniach jakie doznał zamek o XVIII w. pozostaje w ruinie.

Pałac Gottesaue

Gottesaue jest renesansowym pałacem położonym we wschodniej części Karlsruhe.1094 – Założone zostaje benedyktyńskie opactwo Gottesaue przez grafów von Herrenberg. 1525 – Klasztor zostaje splądrowany i zburzony. 1588 – Margrabia Ernst Friedrich von Baden–Durlach nakazuje Johannowi Schoch i Paulowi Murer zbudowanie na tym terenie pałacyku myśliwskiego. 1689 – W czasie Palatyńskiej Wojny Sukcesyjnej pałac zostaje zniszczony i ponownie odbudowany.

Zamek Mandelberg

1287 - Pierwsza udokumentowana wzmianka o zamku. Właścicielem był Müller von Mandelberg. 1385 - Zamek kupuje graf Wolf von Eberstein. 1389 - Murgrabia Rudolf von Baden zostaje właścicielem zamku. W ten sposób zamek zostaje lennem Badenii.

Zamek Urnburg

Według dawnych przekazów zamek Urnburg był dość znaczny. Do dziś pozostały zdziesiątkowane resztki stojącej na wzniesieniu wieży i mur w głębokich krzakach. Obszar naokoło wieży nie jest jednak naturalnego pochodzenia, znajdowała się ty dość duża warownia.

Zamek Dauchstein

1080 – Pierwsza wzmianka o zamku Dachstein wraz z Kuno von Tahenstein. 1343-44 – Wraz z Heinrichem von Bynheim zamek po raz pierwszy po 250 latach jest wzmiankowany w dokumentach. Przypuszczalnie nastąpiła rozbudowa zamku, co potwierdzają ostatnie badania.

Zamek Hornberg

Zamek w Niemczech, w pobliżu miejscowości Neckarzimmern, w landzie Badenia Wirtembergia.

Pałac w Neuenbürgu

Obecny pałac powstał w 1550 roku z inicjatywy księcia Christopha von Württemberg. Służył on jako rezydencja członkom rodziny książęcej. W XVII wieku powstały dwa razy krótko żyjące boczne linie rodu Württemberg-Neuenbürg. Budowla składa się do dziś z dwóch skośnie do siebie umieszczonych skrzydeł głównych, które na zachodzie mostem, zaś na wschodzie murem powiązane są w jeden czworokąt.

Kościół w Hochdorf

Pałac Hochdorf w Niemczech, w miejscowości Hochdorf, w landzie Badenia Wirtembergia.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: