Zamek Wildenstein

Zwiedzone: 24 marca 2002

Zamek Wildenstein
marzec 2002

Położenie:

Zamek Wildenstein – na stromej skale (810 m n.p.m.), 200 metrów powyżej przełomu Dunaju, na północny zachód od miejscowości Leibertingen, w powiecie Sigmaringen, w landzie Badenia–Wirtembergia, w Niemczech.

Opis:

Zachowany wygląd tego zamku cyplowego odpowiada, szczególnie w partiach zewnętrznych, prawie niezmienionemu stanowi z 1554 roku, po zakończeniu rozpoczętej w 1514 roku rozbudowy zamku przez Gottfrieda Wernera von Zimmern we wczesno–nowożytną twierdzę.

Zarówno zamek główny jak i przedzamcze zbudowane są na sztucznie stworzonych urwiskach i dostępne są tylko poprzez mosty. Wykopana na całej szerokości fosa o długości 20 m i pierwotnej głębokości 20 m, wprawiała w przeszłości odwiedzających zamek w osłupienie. Szczególnie dobrze jest to pokazane na słynnym miedziorycie Matthäusa Meriana.

Wnętrze zamku pochodzące z lat 1538–1540, zawiera obszerne, renesansowe malowidła ścienne, z motywami kwiatów i ptaków. Namalowany jest także cały cykl obrazów ukazujących Sagę o Sigenocie, ukazujące walkę Dytryka z Bernu z olbrzymem Sigenotem.

Zamek Wildenstein należy do najlepiej zachowanych i najbardziej znanych zamków Niemieckich.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: