Zamek Arnsburg

Zwiedzony: 4 listopada 2001

,
0°C
Zamek Arnsburg
listopad 2001

Położenie:

Zamek Arnsburg – 

w miejscowości Obersteinbach, 

w departamencie 

Dolny Ren, 

w Alzacji, 

we Francji.

Opis:

  • 1196 – pierwsza wzmianka o Steinbach (obecnie Ober– i Untersteinbach).
  • XIII w – przypuszczalna budowa zamku, początkowo była to tylko wieża mieszkalna i stajnie
  • 1335 – panowie von Ochsenstein zostają właścicielami zamku, jednak po interwencji cesarza muszą oddać zamek opactwu z Weißenburg
  • 1400 – opactwo oddaje zamek w lenno panom von Dahn
  • 1420 – Friedrich von Dahn sprzedaje swoją połowę dla Ludwiga von Lichtenberg
  • 1485 – grafowie von Zweibrücken–Bitsch wnoszą pretensje i otrzymują zamek
  • 1494 – przystosowanie zamku do użycia broni palnej
  • 1635 – zniszczenie zamku w wojnie trzydziestoletniej

Galeria:

Inne zabytki w Alzacji:

Zamek Verrerie

Zamek we Francji w miejscowości Verrerie w Alzacji

Pałac Wissembourg

Pałac Stanisława, taką oficjalną nazwę nosi budynek, to zabudowania w kształcie litery U wraz z ogrodem i dziedzińcem o łącznej powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Pałac był rezydencją i schronieniem króla Stanisława Leszczyńskiego latach 1719-1725, czyli do czasu wydania swej córki Marii za króla Francji Ludwika XV. Ostatnio pałac używany był jako szpital oraz dom dla osób w podeszłym wieku. Latem 2013 roku pałac został wystawiony na sprzedaż

Zamek Lutzelhardt

Lutzelhardt (niem. Lützelhardt) jest średniowieczna ruiną zamku położoną na wschód od Obersteinbach w Alzacji. Zamek Lutzelhardt był zamkiem górskim i położony jest na wysokości 330 m.Przedzamcze i zamek główny położone są na półce skalnej wielkości 60 x 10 metrów, wznoszącej się 20 metrów, powyżej otaczającego terenu. Zachowały się resztki stołpu, zabudowań, cysterna na wodę i sutereny.

Mury miejskie w Wissembourg

Mury miejskie we Francji, w miejscowości Wissembourg, w Alzacji.

Katedra w Strasburgu

Katedra w Strasburgu pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Strasburgu to należąca do najbardziej okazałych zabytków europejskiej architektury sakralnej rzymskokatolicka świątynia. Wzniesiona w pobliżu granicy Niemiec i Francji, łączy w sobie elementy wpływu obu tych kultur.

Zamek Schöneck

Zamek Schöneck został założony w XIII w. i wymieniony był po raz pierwszy w 1820 r. Wkrótce po tym został zniszczony przez Rudolfa Habsburga jako że stał się siedzibą Raubritterów. Od 1301 r. zamek był we posiadaniu rodu Lichtenberg. Następnie został lennem strasburskiej rodziny von Schöneck.

Zamek Hohenburg

1224 – Wzmianka o Konradzie Puller von Hohenburg. Von Puller byli boczną gałęzią rodu von Fleckenstein. 1276 – Wolfram von Fleckenstein miał zatarg z Rudolfem von Habsburg. Jego krewni Puller von Hohenburg stanęli po jego stronie i ponieśli klęskę. Zamek Hohenburg przechodzi na własność Rzeszy jednak ród Puller dalej go zasiedla jako lennicy króla.

Zamek Wineck

Zamek Windeck, zwany również Wineck, jest małą, średniowieczną warownią górską położoną ponad doliną Winecker Tal koło Dambach w Alzacji. Ruiny zamku położone są na wysokości 368 m. Od strony wschodniej skały, gdzie znajdował się zamek dolny pozostały nieznaczne resztki murów.

Zamek Reichshofen

Zamek Reichshofen w Alzacji, we Francji. Zwany też Château de Dietrich. Zbudowany w 1232 r., przebudowany w latach 1770-71. Siedziba firmy De Dietrich.

Zamek St. Paul

Zamek St. Paul w pobliżu miejscowości Wissembourg w Alzacji, przy granicy z Niemcami.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: