na górze (450 m n.p.m.) powyżej miasta Bad Liebenzell,
w powiecie
Calw,
w landzie Badenia–Wirtembergia,
w Niemczech.
Opis:
XII w. – Przypuszczalne założenie zamku.
1250 – Pierwsza udokumentowana wzmianka o panach von Liebenzell
1272 – Zamek przechodzi w posiadanie Zakonu Krzyżackiego, nie jest jednak jasne dlaczego.
1273 – Zakon sprzedaje zamek Rudolfowi I margrabiemu von Baden.
1604 – Margrabia Ernst Friedrich von Baden sprzedaje miasto wraz z urzędem Liebenzell oraz urzędem Altensteig księciu Friedrichowi von Würtemberg. W tym czasie zamek jest określany jako zamkowa stajnia.
1953-54 – Zniszczone zabudowania zamku zostają odbudowane z inicjatywy pisarza Gustava Adolfa Gedat.
Dawny zamek Rodeck, a obecnie pałac, jest obecnie w posiadaniu prywatnym i jego obejrzenie jest możliwe tylko od zewnątrz. Cała nieruchomość jest otoczona wysokim płotem i jest dobrze monitorowana przez system kamer. Dawna droga prowadząca do zamku służy obecnie jako dojazd do zamku i może być używana tylko przez mieszkańców zamku. U podnóża winnicy, na której położony jest zamek znajdują się pozostałości głębokiej fosy w znacznej części okrążającej zamek. Część z niej wykorzystywana jest jako staw i jest również własnością prywatną.
1339 – Unter i Ober Mönsheim należy do hrabiego Urlicha von Württemberg. W Unter Mönsheim znajduję się zamek Diepoldstein, w Ober Mönsheim znajduję się obecnie tylko tak samo zwany pałac.
1411 – Unter Mönsheim wraz z zamkiem przechodzi na własność klasztoru Maulbron.
1442 – Zamek i miejscowość Unter Mönsheim wracają do Würtembergii.
Władcy Sterneck i ich przodkowie:
1122 - Egilolf von Brandeck, jego zamek rodowy znajdował się ponad doliną Heimbach.
1230-50 – Wybudowanie zamku Sterneck przez Volmara von Brandeck.
1300 – Johann von Brandeck uzyskuje prawo kościelne w Unterbrändi
1350 – Wirtembergia uzyskuje część zamku. Zamek po raz pierwszy nazwany jest Sterneck.
Pałac w Niemczech, w pobliżu miejscowości Hohenstein, w landzie Badenia Wirtembergia. Pałac powstał w 1925 roku. Stanowił własność grafów von Bissingen.
1080 – Pierwsza wzmianka o zamku Dachstein wraz z Kuno von Tahenstein.
1343-44 – Wraz z Heinrichem von Bynheim zamek po raz pierwszy po 250 latach jest wzmiankowany w dokumentach. Przypuszczalnie nastąpiła rozbudowa zamku, co potwierdzają ostatnie badania.
Według dawnych przekazów zamek Urnburg był dość znaczny. Do dziś pozostały zdziesiątkowane resztki stojącej na wzniesieniu wieży i mur w głębokich krzakach. Obszar naokoło wieży nie jest jednak naturalnego pochodzenia, znajdowała się ty dość duża warownia.
Zamek został wybudowany w XI wieku przez księcia Bertholda II von Zähringen i po raz pierwszy wymieniany jest w dokumentach z 1120 roku. Następnymi posiadaczami byli hrabiowie von Calw (około 1090 r.), panowie von Eberstein (około 1200 r.) i rycerze von Schauenburg. Po wielokrotnych zniszczeniach jakie doznał zamek o XVIII w. pozostaje w ruinie.
Zamek niziny położony na wysokości 530 m n.p.m. został po raz pierwszy wspomniany w roku 1178 i zniszczony w XVI wieku. Właścicielami i prawdopodobnie także założycielami zamku byli panowie z Urslingen. Zachowane są jeszcze małe resztki muru z dawnego założenia zamkowego.
Pałac w Mannheim wybudowany został w 1720 roku na rozkaz elektorów Karola III Filipa Wittelsbacha i Karola IV Teodora Wittelsbacha. Dzięki pomocy wybitnych artystów, pałac sam w sobie jest wspaniałym dziełem sztuki. Ze względu na jego ogromną powierzchnię i fakt, że składa się z ponad 500 przepięknie urządzonych pokoi, jest jedną z największych barokowych budowli w Niemczech.