Zamek Hohenentringen

Zwiedzone: 7 kwietnia 2002

Zamek Hohenentringen
kwiecień 2002

Położenie:

Zamek Hohenentringen – 

na wschód od Entringen, części gminy Ammerbuch, jednak dojazd możliwy tylko od strony Hagelloch

, w powiecie 
Tübingen, 
w landzie Badenia–Wirtembergia, 
w Niemczech.

Opis:

Pierwsza wzmianka o szlachcicu z Entringen znajduje się w dokumentach fundacyjnych klasztoru Hirsau z 1075 r. Siedziba rodu von Entringen znajdowała się prawdopodobnie na wschód od kościoła św. Michała. Zachowały się tylko resztki muru. Nowy zamek został zbudowany powyżej miejscowości w XII wieku, prawdopodobnie dlatego, że jego lokowanie w dolinie było zbyt niebezpieczne. Ród Entringen wymiera około 1300 r.

Zamek Hohenentringen przejęty został przez rody Ehinger, Hailfinger i Validlinger. W zamkowej karczmie znajdują się herby dwudziestu rodzin właścicieli. Obecny zamek został zbudowany w XV i XVI wieku i był kilkakrotnie przebudowywany.
W 1428 r. urodził się tu Georg von Ehingen jako jedno z dziewietnaściorga dzieci Rudolfa von Ehingena i jego żony Agnieszki von Haimertingen, który brał później udział w krucjatach do Ziemi Świętej.

W 1468 r. hrabia Eberhard kupił części zamku w Entringen i w 1474 r. podarował jako prezent ślubny Barbarze Gonzadze z Mantui, która zmarła tu w 1503 r.

W 1877 r. właścicielami majątku zamkowego zostali baronowie Ow, którzy nabyli go od hrabiego Wilhelma von Taubenheima, szambelana króla Karola Wirtemberskiego i hrabiego Wilhelma Wirtemberskiego – Urach.

Obecny budynek zbudowany został w 1720 r., natomiast dwa budynki gospodarcze przy wejściu na dziedziniec pochodzą z 1724 i 1727 r.

Restauracja zamkowa była popularnym celem wycieczek studentów z Tybingi od drugiej połowy XX wieku. Szczególnym powodzeniem cieszy się miejscowy cydr.

W 1417 roku na zamku mieszkało 5 spokrewnionych rodzin. Według legendy gdy w niedziele szli wraz z setką dzieci do kościoła, to był to tak okazały orszak, że gdy pierwsi wjeżdżali do wsi, to ostatni dopiero opuszczali zamek. Scena ta została namalowana przez Gunhildę von Ow w 1913 roku i obecnie wisi w restauracji.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: