Close

Zamek Lindelbrunn

Zwiedzony: 24 września 2000

0° C Czyste niebo
zamek lindelbrunn

wrzesień 2000

Położenie:

Zamek Lindelbrunn, w pobliżu miejscowości Vorderweidenthal w landzie Nadrenia-Palatynat.

Zamek Lindelbrunn

24 września 2000

Opis:

W odległości około 3 kilometrów od miejscowości Vorderweidenthal założony został w XII w. zamek zwany obecnie Lindelbrunn. Najstarszy przekaz historyczny podaje nazwę zamku Lindelbol (co oznaczać może wzgórze porośnięte lipowym lasem), a od połowy XIV w. nazywany też Ganerburg. Lindelbrunn należał do pierścienia warownych zamków ochraniających twierdzę Trifels w Anweiler. Właścicielami jego byli hrabiostwo von Leinigen i Bitsch. Zniszczony został w 1525 roku w czasie Wojny Chłopskiej. Do dziś zachowały się resztki budynku pałacowego z interesującymi wnękami okiennymi, fundamenty piwnic jak i resztki kaplicy zamkowej.

Galeria:

Panoramy sferyczne 3D:

Wschód:

Zamek Lindelbrunn

Zachód:

Zamek Lindelbrunn

Inne zabytki w regionie :

Zamek Ruppertsecken

Zamek Ruppertsecken

Zamek wybudowany prawdopodobnie w XII w. przez raugrafa Rupperta II. Po raz pierwszy wymieniany w dokumentach w 1344 roku. Zniszczony (...)

Czytaj
Zamek Nanstein

Zamek Nanstein

Wysoko ponad miastem Landstuhl, na ostrodze skalnej gór Kahlenberg trzyma straż zamek Nanstein. Będący początkowo umocnionym grodem położonym powyżej drogi (...)

Czytaj
Zamek Altleiningen

Zamek Altleiningen

Podczas gdy gmina Altleiningen rozciąga się w dolinie wzdłuż rzeczki Eckbachs na wysokość 300 m n.p.m., zamek został wybudowany na (...)

Czytaj
Zamek Sooneck

Zamek Sooneck

XI wiek - prawdopodobne wybudowanie zamku Sooneck. W najstarszych dokumentach określany jest pod nazwą "Saneck". Wynika to z nazwy "Sana", (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email