Close

Zamek Zavelstein

Zwiedzony: 16 marca 2003

-1° C Light Snow
Zamek Zavelstein

marzec 2003

Położenie:

Zamek Zavelstein położony ponad doliną Tainachtal, w pobliżu miejscowości Zavelstein, w landzie Badenia Wirtembergia.

Zamek Zavelstein

16 marca 2003

Opis:

Zamek został założony około 1200 roku przez hrabiów Calw jako kasztelania. W 1345 roku wszedł w posiadanie hrabiów Wirtembergii. Po napadzie Schleglerbundes na hrabiego Eberhard II w Wildbad znalazł on tutaj schronienie w trakcie ucieczki. W 1367 roku nadał on miejscowości prawa miejskie. W 1616 roku książę Johann Friedrich przeniósł władzę z Zavelstein do Buwinghausen von Walmerode, i zaczął w ten pałac inwestować. Francuskie wojsko pod dowództwem generała Mélac zniszczyło zamek w 1692 roku.

Dawny zamek Stauferburg zawiera jeszcze w sobie fragmenty późnoromańskie. Zachowały się jeszcze obydwie fosy, brama, ruina palatium, sklepienia piwniczne, części muru tarczowego jak również inne resztki murów obwodowych, międzymurza i 28 metrów wysoki donżon.

Galeria:

Inne zabytki w regionie , :

Zamek Hohentübingen

Zamek Hohentübingen

Prawdopodobnie zamek Hohentübingen został założony około 1037 roku. Kamienne wały otoczyły go dopiero w XII-XIII stuleciu, przedtem był tylko otoczony (...)

Czytaj
Pałac Ettlingen Schloss

Pałac Ettlingen Schloss

Pałac Ettlingen Schloss po raz pierwszy był wymieniany w XIII w. jako zamek i w następnych latach wielokrotnie niszczony, ponownie (...)

Czytaj
Zamek Steinsberg

Zamek Steinsberg

Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1109 roku. W XIII stuleciu właścicielami zamku byli przede wszystkim hrabiowie von Oettingen. Po (...)

Czytaj
Pałac Prinz Max Schloß

Pałac Prinz Max Schloß

Prinz-Max Palais jest budynkiem w stylu Gründerzeit w Karlsruhe. Nazwa jego pochodzi od Księcia Maximiliana von Baden, ostatniego kanclerza Cesarstwa (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email