Zamek Mylau

Zwiedzony: 4 lipca 2006

,
0°C
Zamek Mylau

Położenie:

Zamek Mylau – 

w tak samo nazwanej dzielnicy miasta Reichenbach, 

w powiecie 

Vogtland, 

w landzie Saksonia, 

w Niemczech.

Opis:

Zbudowany w 1180 roku zamek Mylau często zmieniał właścicieli. Były to m.in. szlachetne rody czeskie, bawarskie, z Turyngii i Saksonii. W XV w. przeprowadzono przebudowę. W 1772 roku przechodzi ostatecznie w ręce cywilne. W latach 1808-28 funkcjonowała tutaj pierwsza w północnym Vogtlandzie przędzalnia Christiana Gotthelfa Brücknera. Nowi właściciele również przez jakiś czas do 1892 roku dokonywali rozbudowy i przebudowy zamku. Od 1892 roku zamek Mylau jest własnością państwa.

Poprzez dokonywanie wielokrotnych przebudów zamek łączy w sobie zadziwiająco wiele stylów. Godna szczególnej uwagi jest m. in. Sala Rycerska.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Saksonia:

Zamek Osterstein

Zamek Osterstein jest dawniejszym pałacem miejskim miasta Zwickau. Po raz pierwszy wzmiankowany w 1292 roku jako "Castrum Czwickaw". Uszkodzony w czasie pożaru miasta w 1403 roku, ulegał zniszczeniu w latach 1404-07. Odbudowany przez margrabiego Wilhelma I. W latach 1587-90 przebudowany przez elektora Christiana I na styl renesansowy.

Pałac Bad Muskau

Pałac w Bad Muskau (niem. Schloss Muskau) – zamek znajdujący się w Parku Mużakowskim (Fürst-Pückler-Park Bad Muskau) w jego części należącej do Niemiec. Zamek został wzniesiony w XVI wieku w stylu renesansowym. Podczas przebudowy w latach 1862-1866 nadano mu neorenesansowy wygląd.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: