Zamek Diemerstein

Zwiedzony: 18 sierpnia 2002

Frankenstein, DE
13°C
Scattered clouds
Zamek Diemerstein

sierpień 2002

Położenie:

Zamek Diemerstein – 

na wysokim na 280 m n.p.m. wzgórzu ponad doliną Glasbach, w miejscowości Diemerstein należącej do Frankenstein, w powiecie Kaiserslautern, w landzie Nadrenia–Palatynat, w Niemczech.

Zamek Diemerstein

18 sierpnia 2002

Opis:

W roku 1216 wymieniany jest w dokumentach Rudegar z Diemarstein, pierwszy szlachcic z zamku Diemersteiner. Rok później opisani są edelen Männern Nebelung und Rüdiger von Dymarstein, zawikłani w finansowy spór z klasztorem Otterberg. Zadaniem władców Diemerstein była między innymi ochrona dróg od Frankenstein po Kaiserslautern.

W roku 1250 zamek przechodzi w posiadanie potężnych Raugrafów, którzy osadzili na zamku swego zarządcę rycerza Gundelmanna z Saarbrücken. Dokument z roku 1337 wzmiankuje, że zamek znajdował się jeszcze w posiadłości Raugrafów. W latach 1380–1389 zamek należy przejściowo do biskupa Kuno z Trewiru by w 1397 ostateczny zostać Ganerbenburg.

GANERBSCHAFT

Zamek Diemerstein

Zgodnie ze staroniemieckim prawem spadkowym był wspólnym majątkiem rodzinnym, głównie gruntem, do którego współdziedzicowie (Ganerben) mieli tylko wspólne prawa.
We współczesnej niemieckiej terminologii prawnej odpowiada ona „wspólnocie współwłasności” (Gesamthandsgemeinschaft lub Gemeinschaft zur gesamten Hand).

Galeria:

Inne zabytki w landzie Nadrenia–Palatynat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
74 / 100 Punktacja SEO
Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email