Zamek Diemerstein

Zwiedzone: 18 sierpnia 2002

Zamek Diemerstein
sierpień 2002

Położenie:

Zamek Diemerstein – na wysokim na 280 m n.p.m. wzgórzu ponad doliną Glasbach, w miejscowości Diemerstein należącej do Frankenstein, w powiecie Kaiserslautern, w landzie Nadrenia–Palatynat, w Niemczech.

Opis:

W roku 1216 wymieniany jest w dokumentach Rudegar z Diemarstein, pierwszy szlachcic z zamku Diemersteiner. Rok później opisani są edelen Männern Nebelung und Rüdiger von Dymarstein, zawikłani w finansowy spór z klasztorem Otterberg. Zadaniem władców Diemerstein była między innymi ochrona dróg od Frankenstein po Kaiserslautern.

W roku 1250 zamek przechodzi w posiadanie potężnych Raugrafów, którzy osadzili na zamku swego zarządcę rycerza Gundelmanna z Saarbrücken. Dokument z roku 1337 wzmiankuje, że zamek znajdował się jeszcze w posiadłości Raugrafów. W latach 1380–1389 zamek należy przejściowo do biskupa Kuno z Trewiru by w 1397 ostateczny zostać Ganerbenburg.

GANERBSCHAFT

Zgodnie ze staroniemieckim prawem spadkowym był wspólnym majątkiem rodzinnym, głównie gruntem, do którego współdziedzicowie (Ganerben) mieli tylko wspólne prawa.
We współczesnej niemieckiej terminologii prawnej odpowiada ona „wspólnocie współwłasności” (Gesamthandsgemeinschaft lub Gemeinschaft zur gesamten Hand).

Galeria:

Inne zabytki w landzie Nadrenia–Palatynat:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: