Close

Zamek Diemerstein

Zwiedzony: 18 sierpnia 2002

-1° C Czyste niebo
Zamek Diemerstein

sierpień 2002

Położenie:

Zamek Diemerstein, w Niemczech, w miejscowości Diemerstein, w landzie Nadrenia-Palatynat.

Zamek Diemerstein

18 sierpnia 2002

Opis:

W roku 1216 wymieniany jest w dokumentach Rudegar z Diemarstein, pierwszy szlachcic z zamku Diemersteiner. Rok później opisani są edelen Männern Nebelung und Rüdiger von Dymarstein, zawikłani w finansowy spór z klasztorem Otterberg. Zadaniem władców Diemerstein była między innymi ochrona dróg od Frankenstein po Kaiserslautern.

W roku 1250 zamek przechodzi w posiadanie potężnych Raugrafów, którzy osadzili na zamku swego zarządcę rycerza Gundelmanna z Saarbrücken. Dokument z roku 1337 wzmiankuje, że zamek znajdował się jeszcze w posiadłości Raugrafów. W latach 13801389 zamek należy przejściowo do biskupa Kuno z Trewiru by w 1397 ostateczny zostać Ganerbenburg.

Ostatecznie różne części zamku posiadało jedenastu szlachciców. Byli to między innymi: Johann Brömser von Rüdesheim, Werner Buser von Ingelheim, Reinhart Hoffart von Kirchheim, Phillip von Daun i książę elektor Ruprecht von der Pfalz.

W roku 1521 gościł u Christopha Bonn von Wachenheim, który otrzymał zamek w spadku od panów von Weingarten, reformator Ulryk z Hutten. Z tego wieku pochodzi także wieża schodowa.

W czasie wojny trzydziestoletniej zamek został zniszczony prawdopodobnie przez wojska chorwackie i stał się ponownie własnością Kurpfalzu.

W roku 1845 ramek przechodzi w posiadanie Paula Camille von Denisa, sławnego założyciela kolei Ludwigsbahn i przyjaciel rodzina królewskiej. Przebudował on częściowo zamek w roku 1847 budując m.in. nowe wejście na zamek górny i mur obwodowy z krenelażem. W dolinie powstał wówczas dworek wiejski zwany „Villa” i powstaje park na całej posiadłości.

W roku 1856 sprzedaje on całą posiadłość dla bankiera Ladenburga z Mannheim. Zięć Ladenburga–Bassermann był deputowanym do Raichstagu. Rodzina Ladenburg zbyła ruinę z jego okolicą w roku 1925 dla Ewangelickiego Związku Opieki Społecznej z Kaiserslautern.

Galeria:

Inne zabytki w regionie :

Zamek Wilgartaburg

Zamek Wilgartaburg

Wilgartaburg lub Wiligartaburg zaliczany jest do najstarszych zamków w Pfalzu. Niestety jego historia nie jest bliżej znana. Powstał przypuszczalnie na (...)

Czytaj
Krzyże pokutne w Gleisweiler

Krzyże pokutne w Gleisweiler

Krzyże pokutne w Gleisweiler położone są przy drodze na Burrweiler. Grupa składa się z trzech krzyży wykonanych z piaskowca, z (...)

Czytaj
zamek Altdahn

Zamek Altdahn

Zamek położony jest w południowym Lesie Palatyńskim, około 1 kilometr na wschód od niewielkiego miasta Dahn. Należy do grupy zamków (...)

Czytaj
Zamek Burghalder

Zamek Burghalder

Położone na pagórku "Burghalder", 370 metrów ponad miejscowością Hauenstein refugium powstało prawdopodobnie w czasach Karolingów w IX w. Służyło jako (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email