Pałac Zweibrücken-Schloss

Zwiedzone: 30 listopada 2004

Pałac Zweibrücken-Schloss
listopad 2004

Położenie:

Pałac Zweibrücken-Schloss – w centrum miasta, w powiecie Zweibrücken (miasto na prawach powiatu), w landzie Nadrenia–Palatynat, w Niemczech.

Opis:

Poprzednikiem dzisiejszego pałacu był wybudowany w XII w. przez hrabiów Zweibrücken zamek do ochrony sąsiedniej drogi handlowej. Zamek ten leżał przy wschodnim ramieniu trójkąta jaki tworzy dziś plac pałacowy . W XVI i XVII stuleciu pałac, będący w tym czasie rezydencją książąt von Pfalz–Zweibrücken, był kilkakrotnie poszerzany i przebudowywany przez książąt Wittelsbach. Po zburzeniu w 1677 roku w czasie wojny holenderskiej pałac został odbudowany w 1725 r. w jego dzisiejszej formie. Pałac służący już nie celom obronnym tylko reprezentacyjnym powstał przy północnym ramieniu trójkąta. Zniszczony został przez wojska napoleońskie w 1793 roku i odbudowany po zakończeniu panowania Napoleona przez cesarza Maximiliana I.

W 1945 roku wskutek bombardowania doszło do ponownego uszkodzenia pałacu. Prace restauracyjne jakie przeprowadzono w latach 1962–64 były prowadzone na podstawie oryginalnych planów Jonasa Eriksona Sundahl z czasów przednapoleońskich jakie znalezione zostały w Nancy.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Nadrenia–Palatynat:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: