Zamek Rothenburg

Zwiedzony: 11 listopada 2001

,
0°C
zamek rothenburg
listopad 2001

Położenie:

Zamek Rothenburg – 

(niem. Rotes Schlössel), 

na wzgórzu, na północny zachód od miejscowości Dambach, 

w departamencie 

Moselle, 

w Lotaryngii, 

we Francji.

Opis:

Jest to zamek skalny położony na wysokiej na 400 m skale piaskowca będącej odnogą gór Rothenberg. Z zamku pozostały nieznaczne resztki murów, komory skalne, cysterna i fosa.

Zamek zbudowany prawdopodobnie w X w. przez biskupów ze Strasburga. Pierwsza udokumentowana wzmianka o zamku pochodzi dopiero z XII w., kiedy to został wymieniony jako lenno biskupa ze Strasburga. W tym czasie należał do Lotaryngii i hrabstwa Zweibrücken–Bitsch. Kiedy stał się własnością Harnacha von Weißkirchen, będącego raubritterem, został zniszczony przez wojska francuskie w 1309, 1360 lub 1369 (różne źródła podają różną datę) i nigdy nie został odbudowany.

Galeria:

Inne zabytki w Lotaryngii:

Zamek Falkenstein

1127 – Zbudowanie zamku przez hrabiego Petera von Lützelburg. 1143 – Po wymarciu hrabiów von Lützelburg zamek przechodzi w posiadanie hrabiego Folmara von Saarwerden. 1205 – Po raz pierwszy nazwą zamku nazywany jest Jacob von Falkenstein, lennik hrabiów von Saarwerden.

Zamek Ramstein

Zamek Ramstein wygląda jak typowy zamek skalny posiadający resztki murów, komory skalne, wykute w skale schody i studnie. Powstał zapewne w XIII w. Między rokiem 1291 a 1317 był w posiadaniu Henriego von Ramstein, Hansa Uchtenera a także rodów Werner i Netterns nazywanych von Ramstein. W czerwcu 1335 roku zostaje zniszczony przez połączone wojska ze Strasburga i Bern. Po zniszczeniu nie został nigdy odbudowany.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: