Pałac Schloss Rastatt

Residenzschloss Rastatt

Zwiedzone: 28 października 2001

Pałac Schloss Rastatt
październik 2001

Położenie:

Pałac Schloss Rastatt – w centrum miasta Rastatt, w powiecie Rastatt (miasto na prawach powiatu), w landzie Badenia–Wirtembergia, w Niemczech.

Opis:

Podczas wojny o sukcesję palatyńską (1688–1697) wojska francuskie splądrowały zameczek myśliwski margrabiego Ludwika Wilhelma von Baden–Baden. Zamiast go odbudować margrabia kazał w 1697 r. zburzyć i postawić nową rezydencję. Potrzebował także nowego domu dla poślubionej w 1690 r. Sybilli Augusty von Sachsen–Lauenburg. Barokowa rezydencja na wzór francuskiego pałacu wersalskiego została zbudowana w latach 1700–1709 r. według projektu włoskiego architekta Domenico Egidio Rossiego. W 1700 r. wieś Rastatt otrzymała prawa miejskie, a margrabia przeniósł tam swój dwór.

Podczas II wojny światowej pałac nie uległ zniszczeniu. Obecnie jest własnością landu Badenia-Wirtembergia, a turyści mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po odrestaurowanych pokojach i barokowych ogrodach. W pałacu znajdują się również dwa muzea, Wehrgeschichtliches Museum (Muzeum historii wojskowości) i Erinnerungsstätte für die Freiheitsbewegungen in der deutschen Geschichte (Miejsce pamięci niemieckiego ruchu wyzwoleńczego).

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: