Close

Zamek Ramstein

Tagi:

Zwiedzony: 11 listopada 2001

4° C Light Snow
Zamek Ramstein

11 listopada 2001

Położenie:

Zamek Ramstein, a właściwie jego ruiny, położone są na wysokim na około 292 m. wzgórzu na północny wschód od miejscowości Baerenthals, w Lotaryngii, we Francji.

Zamek Ramstein

11 listopada 2001

Opis:

Zamek wygląda jak typowy zamek skalny posiadający resztki murów, komory skalne, wykute w skale schody i studnie. Powstał zapewne w XIII w. Między rokiem 1291 a 1317 był w posiadaniu Henriego von Ramstein, Hansa Uchtenera, a także rodów Werner i Netterns nazywanych von Ramstein. Później z zamkiem związane były także takie rody jak Jean von Montbronn, Wilhelm von Dorsweiler, Walter von Mietesheim, Friedrich von Wasigenstein, Walter von Falkenstein, Heinrich von Ramstein, Heinrich von Windstein i książęta Lotaryngii. W czerwcu 1335 roku zostaje zniszczony przez połączone wojska ze Strasburga i Bern. Powodem były nie dokończone rokowania pokojowe między Hanemannem von Lichtenberg, a panami z Ramstein i Falkenstein. Po zniszczeniu nie został nigdy odbudowany. W późniejszym czasie właścicielem był jeszcze hrabia Louis V von Lichtenberg, ród von Bootzheim, Philipp von Ramstein, Hans–Georg von Ramstein a także Boecklin von Boecklinsau. Ostatecznie ziemie zostały kupione przez hrabiów von Lichtenberg.

Obecnie ruiny jak i okoliczne lasy są własnością państwową. Do zamku prowadzą skalne schody przy których wisiały kiedyś tabliczki informujące o niebezpieczeństwie grożącym na zamku, które obecnie zamieniono na „Zakaz wstępu”. Nie jest to bezpodstawne, gdyż na zamku istnieje wiele niezabezpieczonych poręczami miejsc, w których grozi upadek.

Galeria:

Inne zabytki w regionie , :

Zamek Ramstein

Zamek Ramstein

Zamek Ramstein wygląda jak typowy zamek skalny posiadający resztki murów, komory skalne, wykute w skale schody i studnie. Powstał zapewne (...)

Czytaj
zamek rothenburg

Zamek Rothenburg

Zamek Rothenburg, zwany również Rothenbourg albo Rotes Schlössel jest średniowieczną twierdzą położoną w pobliżu gminy Philippsbourg, kanton Bitche, departamencie Moselle. (...)

Czytaj
zamek falkenstein

Zamek Falkenstein

1127 – Zbudowanie zamku przez hrabiego Petera von Lützelburg. 1143 – Po wymarciu hrabiów von Lützelburg zamek przechodzi w posiadanie (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email