Zamek Hohenecken

Zwiedzone: 14 kwietnia 2002

Zamek Hohenecken
kwiecień 2002

Położenie:

Zamek Hohenecken – na wysokiej na 363 m n.p.m. górze otoczonej miejscowością Hohenecken, będącą częścią Kaiserslautern, w powiecie Kaiserslautern, w landzie Nadrenia–Palatynat, w Niemczech.

Opis:

Dokładna data powstania zamku jest obecnie niestety nie do odgadnięcia. Tymczasem w starej literaturze wspomina się o wybudowaniu go zaraz po powstaniu nowego zamku Barbarossy w Kaiserslautern (1156 r.) albo 50 lat później. Pięciokątny donżon i masywny mur kurtynowy wskazują na powstanie około 1200 roku.
Z początkiem XIII w. zamek został przekazany rodowi ministeriałów z Kaiserslautern, którzy odtąd nazywali siebie von Hohenecken. Do zamku należało wiele okolicznych miejscowości leżących u podnóża gór – Erfenbach, Espensteig, Siegelbach i Stockweiler (Stockborn należące go gminy Hohenecken). Zamek i jego posiadłości miał duże znaczenie przez wieki jako królewskie lenno. Zdobyty został w czasie Wojny Chłopskiej przez powstańców.

Po długim oblężeniu przez elektora Karla Ludwiga von der Pfalz w 1668 r. częściowo zniszczony. W czasie palatyńskiej wojny elekcyjnej w 1689 roku zamek zostaje wysadzony przez wojska francuskie.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Nadrenia–Palatynat:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: