Zamek Hohendießen

zwana również pałacem Hohendießen

Zwiedzone: 7 kwietnia 2002

Zamek Hohendießen
kwiecień 2002

Położenie:

Zamek Hohendießen – na wzgórzu (530 m. n.p.m.), na zachód od miejscowości Dießen, części Horb am Necker, w powiecie Freudenstadt, w landzie Badenia–Wirtembergia, w Niemczech.

Opis:

Zamek Hohendießen został po raz pierwszy wymieniony w XIV w. gdzie lennikami szwabskiego rodu szlacheckiego Hohenbergów była szlachecka rodzina Dießer. W 1334 roku jako właścicieli wymienia się Ulricha i Wolfa der Dießer. Ta miejscowa szlachta była już wzmiankowana w 1100 r. Po wielu zmianach własnościowych zamek został zniszczony w czasie Wojny Chłopskiej w 1525 r. W 1552 roku zamek zostaje własnością szlachty von Wernau, którzy w latach 1557 do 1580 rozbudowują zamek. W roku 1696 poprzez dziedziczenie zamek przechodzi w posiadanie rodu Schenken von Stauffenberg, którzy sprzedają zamek w 1708 roku dla klasztoru Muri ze Szwajcarii. W 1803 roku po sekularyzacji zakonu zamek przechodzi na własność rodu Hohenzollern–Sigmaringen.

Później od 1889 roku zamek był jeszcze w posiadaniu rodziny von Ow–Wachendorf, by w 1965 roku przejść na własność gminy Dießen, która to w 1969 roku dokonała pierwszych prac zabezpieczeniowych na zamku. Kolejne prace renowacyjne przeprowadziło miasto Horb an Necker w 1990 roku.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: