Zamek Hohendießen

zwana również pałacem Hohendießen

Zwiedzone: 7 kwietnia 2002

Zamek Hohendießen
kwiecień 2002

Położenie:

Zamek Hohendießen – na wzgórzu (530 m. n.p.m.), na zachód od miejscowości Dießen, części Horb am Necker, w powiecie Freudenstadt, w landzie Badenia–Wirtembergia, w Niemczech.

Opis:

Zamek Hohendießen został po raz pierwszy wymieniony w XIV w. gdzie lennikami szwabskiego rodu szlacheckiego Hohenbergów była szlachecka rodzina Dießer. W 1334 roku jako właścicieli wymienia się Ulricha i Wolfa der Dießer. Ta miejscowa szlachta była już wzmiankowana w 1100 r. Po wielu zmianach własnościowych zamek został zniszczony w czasie Wojny Chłopskiej w 1525 r. W 1552 roku zamek zostaje własnością szlachty von Wernau, którzy w latach 1557 do 1580 rozbudowują zamek. W roku 1696 poprzez dziedziczenie zamek przechodzi w posiadanie rodu Schenken von Stauffenberg, którzy sprzedają zamek w 1708 roku dla klasztoru Muri ze Szwajcarii. W 1803 roku po sekularyzacji zakonu zamek przechodzi na własność rodu Hohenzollern–Sigmaringen.

Później od 1889 roku zamek był jeszcze w posiadaniu rodziny von Ow–Wachendorf, by w 1965 roku przejść na własność gminy Dießen, która to w 1969 roku dokonała pierwszych prac zabezpieczeniowych na zamku. Kolejne prace renowacyjne przeprowadziło miasto Horb an Necker w 1990 roku.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Badenia–Wirtembergia:

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia:

Ostatnio dodane:

Losowe wpisy: