Zamek Froeschwiller

Zwiedzony: 12 października 2003

,
0°C
Zamek Froeschwiller
październik 2003

Położenie:

Zamek Froeschwiller – 

w centralnej części miejscowości Froeschwiller, 

w departamencie 

Dolny Ren, 

w Alzacji, 

we Francji.

Opis:

Rodzina Eckbrecht z Durckheim posiadała wioskę Froeschwiller od XIV wieku jako lenno biskupów ze Strasburga. Znajdował się tam zamek, znany z dwóch rysunków autorstwa Strausa–Durckheima, z pierwszej połowy XIX wieku. Zamek ten, przylegający do kościoła wiejskiego, składał się z korpusu głównego otoczonego dwiema wieżami i oficynami, dostępnymi poprzez bramę w przejeździe. Na tyłach znajdował się ogród i park.

Około 1850 roku zamek został kupiony przez kuzyna Durckheima–Montmartina, Ferdynanda de Durckheima, ówczesnego prefekta Górnego Renu, który go odbudował. Była to wówczas duża prostokątna willa z balkonem na ścianie połaciowej, wspartym na filarach. Jego syn Albert zlecił przebudowę i ponowne powiększenie rezydencji w 1890 roku przez niemieckiego architekta Gabriela von Seidl z Monachium. Dodał do niego dach mansardowy z lukarnami frontowymi i wieżą przykrytą kopułą. Z boku wzniesiono drugi budynek mieszkalny, połączony z głównym budynkiem korytarzem na piętrze. Na budynkach gospodarczych znajduje się herb rodziny Durckheimów z datą 1891. Posiadłość została przekazana jego żonie, Eugenie Haniel, która ponownie wyszła za mąż, za hrabiego Holnstein.

Po drugiej wojnie światowej zamek został sprzedany obecnym właścicielom.

W 2009 roku zamek został wpisany na listę zabytków.

Galeria:

Inne zabytki w Alzacji:

Zamek St. Paul

Zamek St. Paul w pobliżu miejscowości Wissembourg w Alzacji, przy granicy z Niemcami.

Zamek Löwenstein

W XII w. jest wzmianka, że zamek Löwenstein jest pod panowaniem rycerza Wolframa von Lindenschmidt.

Zamek Altwindstein

Altwindstein jest ruiną średniowiecznego zamku w Windstein w Alzacji. Ten skalny zamek położony jest na wysokości 340 metrów ponad wsią. Prawdopodobnie zbudowany został przez Petrusa V, opata z Neuenburg.

Dwór Liebfrauenberg

Dwór Liebfrauenberg w miejscowości Goerdorf w Alzacji, we Francji. Obecnie centrum konferencyjne i miejsce spotkań.

Zamek Lutzelhardt

Lutzelhardt (niem. Lützelhardt) jest średniowieczna ruiną zamku położoną na wschód od Obersteinbach w Alzacji. Zamek Lutzelhardt był zamkiem górskim i położony jest na wysokości 330 m.Przedzamcze i zamek główny położone są na półce skalnej wielkości 60 x 10 metrów, wznoszącej się 20 metrów, powyżej otaczającego terenu. Zachowały się resztki stołpu, zabudowań, cysterna na wodę i sutereny.

Zamek Schöneck

Zamek Schöneck został założony w XIII w. i wymieniony był po raz pierwszy w 1820 r. Wkrótce po tym został zniszczony przez Rudolfa Habsburga jako że stał się siedzibą Raubritterów. Od 1301 r. zamek był we posiadaniu rodu Lichtenberg. Następnie został lennem strasburskiej rodziny von Schöneck.

Zamek Wineck

Zamek Windeck, zwany również Wineck, jest małą, średniowieczną warownią górską położoną ponad doliną Winecker Tal koło Dambach w Alzacji. Ruiny zamku położone są na wysokości 368 m. Od strony wschodniej skały, gdzie znajdował się zamek dolny pozostały nieznaczne resztki murów.

Zamek Verrerie

Zamek we Francji w miejscowości Verrerie w Alzacji

Zamek Neuwindstein

Zamek Neuwindstein w miejscowości Windstein w Alzacji. Około 1200 - przypuszczalne założenie zamku. W 1339 r. nastąpiło rzekome nowe wybudowanie zamku.

Zamek Wasigenstein

Zamek Wasigenstein jest średniowiecznym zamkiem skalnym położonym koło Obersteinbach w Alzacji. Położony jest na wysokości 340 m na rozciągniętej w kierunku wschodnim odnodze gór Maimont.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: