Zamek Froeschwiller

Zwiedzony: 12 października 2003

,
0°C
Zamek Froeschwiller
październik 2003

Położenie:

Zamek Froeschwiller – 

w centralnej części miejscowości Froeschwiller, 

w departamencie 

Dolny Ren, 

w Alzacji, 

we Francji.

Opis:

Rodzina Eckbrecht z Durckheim posiadała wioskę Froeschwiller od XIV wieku jako lenno biskupów ze Strasburga. Znajdował się tam zamek, znany z dwóch rysunków autorstwa Strausa–Durckheima, z pierwszej połowy XIX wieku. Zamek ten, przylegający do kościoła wiejskiego, składał się z korpusu głównego otoczonego dwiema wieżami i oficynami, dostępnymi poprzez bramę w przejeździe. Na tyłach znajdował się ogród i park.

Około 1850 roku zamek został kupiony przez kuzyna Durckheima–Montmartina, Ferdynanda de Durckheima, ówczesnego prefekta Górnego Renu, który go odbudował. Była to wówczas duża prostokątna willa z balkonem na ścianie połaciowej, wspartym na filarach. Jego syn Albert zlecił przebudowę i ponowne powiększenie rezydencji w 1890 roku przez niemieckiego architekta Gabriela von Seidl z Monachium. Dodał do niego dach mansardowy z lukarnami frontowymi i wieżą przykrytą kopułą. Z boku wzniesiono drugi budynek mieszkalny, połączony z głównym budynkiem korytarzem na piętrze. Na budynkach gospodarczych znajduje się herb rodziny Durckheimów z datą 1891. Posiadłość została przekazana jego żonie, Eugenie Haniel, która ponownie wyszła za mąż, za hrabiego Holnstein.

Po drugiej wojnie światowej zamek został sprzedany obecnym właścicielom.

W 2009 roku zamek został wpisany na listę zabytków.

Galeria:

Inne zabytki w Alzacji:

Zamek St. Paul

Zamek St. Paul w pobliżu miejscowości Wissembourg w Alzacji, przy granicy z Niemcami.

Dwór Liebfrauenberg

Dwór Liebfrauenberg w miejscowości Goerdorf w Alzacji, we Francji. Obecnie centrum konferencyjne i miejsce spotkań.

Zamek Fleckenstein

1129 - pierwsza udokumentowana wzmianka o zamku, którego właścicielem był Gottfried von Fleckenstein (obecnie powstały kontrowersje na temat tych dokumentów, jednak pewne jest ze w tym czasie zamek już egzystował)

Zamek Arnsburg

Pierwsza wzmianka o miejscowości Steinbach (obecnie Ober- i Untersteinbach) pojawia się w 1196r. Przypuszczalne wybudowanie zamku nastąpiło w XIII w, początkowo była to tylko wieża mieszkalna i stajnie.

Zamek Wasenbourg

Wasenbourg jest średniowieczną ruiną zamku, położoną koło Niederbronn-les-Bains w Alzacji, we Francji. Zamek położony jest na wysokiej na 432 m opadającej w kierunku północnym górze Reisberg ponad doliną Falkensteinbachtal i stanowił ważne połączenie miedzy Bitche i doliną Renu. W miejscu gdzie stoi obecnie zamek wznosiła się rzymska świątynia Merkurego.

Zamek Wasigenstein

Zamek Wasigenstein jest średniowiecznym zamkiem skalnym położonym koło Obersteinbach w Alzacji. Położony jest na wysokości 340 m na rozciągniętej w kierunku wschodnim odnodze gór Maimont.

Zamek Verrerie

Zamek we Francji w miejscowości Verrerie w Alzacji

Zamek Neuwindstein

Zamek Neuwindstein w miejscowości Windstein w Alzacji. Około 1200 - przypuszczalne założenie zamku. W 1339 r. nastąpiło rzekome nowe wybudowanie zamku.

Zamek Löwenstein

W XII w. jest wzmianka, że zamek Löwenstein jest pod panowaniem rycerza Wolframa von Lindenschmidt.

Zamek Reichshofen

Zamek Reichshofen w Alzacji, we Francji. Zwany też Château de Dietrich. Zbudowany w 1232 r., przebudowany w latach 1770-71. Siedziba firmy De Dietrich.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: