Pałac Wernigerode

Zwiedzony: 10 kwietnia 2006

Wernigerode, DE
12°C
Light Rain
pałac wernigerode
kwiecień 2006

Położenie:

Pałac Wernigerode – 

w miejscowości o tej samej nazwie, 

w powiecie 

Harz, 

w landzie Saksonia–Anhalt, 

w Niemczech.

Opis:

Pałac Wernigerode był pierwotnie średniowiecznym zamkiem, służącym niemieckim cesarzom jako zamek myśliwski do polowań w górach Harz. Pierwsza budowla została wzniesiona na początku XII w. jako castrum ponad miastem Wernigerode. Przez wieki dokonano w nim wiele zmian i przebudów. Pod koniec XV w. nastąpiła duża przebudowa zamku w stylu późnego gotyku, świadectwem czego są jeszcze dwa okna z łukiem kotarowym na wewnętrznym dziedzińcu zamku. W XVI w zamek został przebudowany na renesansową twierdzę, pozostałością jest jeszcze renesansowa wieża ze schodami. Ogromnych zniszczeń dokonała wojna trzydziestoletnia. W końcu XVII w. graf Ernst zu Stolberg–Wernigerode przebudowuje pozostałe ruiny na romantyczną rezydencję w stylu barokowym. Jego następca hrabia Otto zu Stolberg-Wernigerode dokonuje kolejnej przebudowy w latach 1862–85. Od 1930 roku pałac jest częściowo udostępniony do zwiedzania. Do obejrzenia są dwie trasy i prawie 50 pomieszczeń.

Galeria:

Inne zabytki w landzie Saksonia–Anhalt:

Wieża strażnicza w Wernigerode

Wieża strażnicza w Wernigerode w landzie Saksonia-Anhalt.

Zamek Stapelburg

Zamek Stapelburg jest ruiną średniowiecznego zamku nizinnego, położonego na północnym krańcu gór Harzu, w miejscowości Stapelburg, w powiecie Harz, w Saksonii-Anhalt, w Niemczech.

Pałac Albrechtsburg

Ten wspaniały zespół architektoniczny, w którego skład wchodzi katedra, zamek biskupi, spichlerz zbożowy i zamek warowny, był pierwszą niemiecką budowlą zamkową i jednocześnie arcydziełem architektury. Budowę zamku Albrechtsburg rozpoczęto w 1471 r. i jest on znakomitym przykładem przekształcenia późno-średniowiecznego grodu w tak imponujący dziś kompleks zamkowy. Bo nawet i w czasach obecnych zwiedzający jest zachwycony śmiałymi rozwiązaniami architektonicznymi i rewolucyjnymi wręcz pomysłami jego ukształtowania.

Pałac Seeburg

Pałac Seeburg jest renesansowym pałacem położonym w Seeburg, w powiecie Mansfeld-Südharz, w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Kompleks powstał jako zamek i należy do grupy tzw. zamków Hersfelder Zehntverzeichnisses. Był siedzibą tak samo zwanego rodu grafów.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email

ZACZEKAJ !

Jest jeszcze tyle do zobaczenia: