Close

Pałac Wernigerode

Zwiedzony: 10 kwietnia 2006

5° C Lekki deszcz
pałac wernigerode

kwiecień 2006

Położenie:

Pałac w Wernigerode, w landzie Saksonia-Anhalt.

Pałac Wernigerode

10 kwietnia 2006

Opis:

Pałac Wernigerode był pierwotnie średniowiecznym zamkiem, służącym niemieckim cesarzom jako zamek myśliwski do polowań w górach Harz. Pierwsza budowla została wzniesiona na początku XII w. jako castrum ponad miastem Wernigerode. Przez wieki dokonano w nim wiele zmian i przebudów. Pod koniec XV w. nastąpiła duża przebudowa zamku w stylu późnego gotyku, świadectwem czego są jeszcze dwa okna z łukiem kotarowym na wewnętrznym dziedzińcu zamku. W XVI w zamek został przebudowany na renesansową twierdzę, pozostałością jest jeszcze renesansowa wieża ze schodami. Ogromnych zniszczeń dokonała wojna trzydziestoletnia. W końcu XVII w. graf Ernst zu Stolberg–Wernigerode przebudowuje pozostałe ruiny na romantyczną rezydencję w stylu barokowym. Jego następca hrabia Otto zu Stolberg-Wernigerode dokonuje kolejnej przebudowy w latach 1862–85. Od 1930 roku pałac jest częściowo udostępniony do zwiedzania. Do obejrzenia są dwie trasy i prawie 50 pomieszczeń.

Galeria:

Inne zabytki w regionie , :

Pałac Seeburg

Pałac Seeburg

Pałac Seeburg jest renesansowym pałacem położonym w Seeburg, w powiecie Mansfeld-Südharz, w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Kompleks powstał jako zamek (...)

Czytaj
Pałac Albrechtsburg

Pałac Albrechtsburg

Ten wspaniały zespół architektoniczny, w którego skład wchodzi katedra, zamek biskupi, spichlerz zbożowy i zamek warowny, był pierwszą niemiecką budowlą (...)

Czytaj
pałac wernigerode

Pałac Wernigerode

Pałac Wernigerode był pierwotnie średniowiecznym zamkiem, służącym niemieckim cesarzom jako zamek myśliwski do polowań w górach Harz. Pierwsza budowla została (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email