Close

Krzyż pokutny w Essingen

Zwiedzony: 24 lipca 2009

18° C Czyste niebo
Krzyż pokutny w Essingen

lipiec 2009

Położenie:

Krzyż pokutny w Essingen, w Niemczech, w landzie Nadrenia–Palatynat.

Krzyż pokutny w Essingen

24 lipca 2009

Opis:

Krzyż pokutny w Essingen położony jest na północnym krańcu wsi przy polnym żywopłocie. Wykonany z piaskowca o wymiarach 70 x 65 x 18 cm. kiedyś był o 100 cm wyższy. Podczas prac porządkowych został przeniesiony i posadowiony głębiej w gruncie.

Legenda głosi, że w dawnych czasach w tym miejscu rolnik orał pole wraz z synem. Ojciec szedł za pługiem, a syn prowadził woły. Niestety praca szła bardzo mozolnie i gdy zabiły wieczorne dzwony daleko jeszcze było do zakończenia prac. Ojciec chcąc przyspieszyć wziął kij, którym oczyszczał pług z ziemi i rzucił w woły. Niestety trafił swego syna, który zginął na miejscu. Na pamiątkę postawił kamienny krzyż na skraju drogi, a pole od niepamiętnych czasów było przez wszystkich nazywane "polem krzyża".

Galeria:

Inne zabytki w regionie , :

Krzyż pokutny w Hainfeld

Krzyż pokutny w Hainfeld

Krzyż pokutny w Hainfeld położony jest na kościelnym podwórzu, na zachód od kościoła. Wykonany jest z piaskowca. Na przedniej części (...)

Czytaj
zamek Falkenburg

Zamek Falkenburg

Ponad wsią Wilgartswisen w dolinie rzeki Queich, góruje długa i wąska skała z piaskowca. Na skale tej wznosił się niegdyś (...)

Czytaj
Zamek Heimburg

Zamek Heimburg

Łatwo go pomylić z podobnie nazywanymi zamkami Hohenecken koło Kaiserslautern i Hoheneck przy Ipsheim. Nazwa Haimburg albo zamek Hohneck powstała (...)

Czytaj
Zamek Anebos

Zamek Anebos

Zamek Anebos jest środkowym zamkiem z grupy trzech szczytów koło Anweiler. Powstał przypuszczalnie w XII wieku (przed 1194 rokiem) do (...)

Czytaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email